A gyulladás jelentősége krónikus betegségeinkben
Igen jól fogadtátok az aroma zsúr rendezvényünket, ezért terveink szerint negyedévente egy újabb egészségmegőrző témába tartozó ingyenes tájékoztató előadást tartunk. Regisztrálj és gyere el “A gyulladás jelentősége krónikus betegségeinkben” című következő előadásra!

A gyulladás jelentősége krónikus betegségeinkben
· Mitől vagyunk gyulladtak?
· Hogyan függ össze az életmódunk és gyulladás?
· Miért egyre több a beteg, egyre fiatalabb korban?
A modern táplálkozási szokások, rengeteg ülőmunka és a tartós szociális stressz következtében a szervezetünkben kialakul egy rejtett, subklinikus gyulladás, amely évekig, akár évtizedekig sem okoz tüneteket, azonban csendesen pusztítja a sejtjeinket.
A látszólag elkülönült kórképek, mint az inzulinrezisztencia, pajzsmirigy alulműködés, depresszió, ízületi gyulladások, emelkedett vérnyomás, visszér/aranyérbetegségek, vagy PCOS, mind ennek a folyamatnak a következményei lehetnek.
A modern akadémikus orvostudomány, a kollégák lelkiismeretes munkája és a fejlettebb gyógyszerek bár képesek voltak mérsékelni a problémát, de megoldani mégsem tudták, mert ha valódi megoldást nyújtanának a gyógyszerek, akkor a statisztikának jelentősen, nagyságrendekkel kellene javulnia.
Az, hogy elakadt lemezként mondogatjuk nagyjából 20 éve, hogy éljünk egészségesebben, táplálkozzunk jobban, ne idegeskedjünk, többet mozogjunk – dacára, hogy mind igaz állítás – nem hozott áttörést.
A subklinikus gyulladás korai felismerése és mérséklése, mint oki megoldás reményt adhat az igazi változásra.
Az előadó: Dr. Nagy Tamás. Orvos-egészségügyi közgazdász
Tagja a Magyar Táplálkozástudományi Társaságnak és a Magyar Elhízástudományi Társaságnak, elkötelezett híve az egészségmegőrzésnek és az orvosilag is igazolt gyógyszermentes megoldásoknak.
A vendéglátó, a MOZO Stúdió, melynek vezetője Siposné Ruff Irén és a MOZO csapata is, az egészséget támogató módszerek alkalmazásának és minél szélesebb körű megismertetésének híve.
A stúdió tevékenységének legfőbb célja az egészségmegőrzés, a prevenció, és a tájékoztatás.